ניתוח כפתורים

Home/מאמרים ומחקרים/ניתוח כפתורים
ניתוח כפתורים 2019-02-06T11:24:23+02:00

ניתוח כפתורים

 ("מכשיר האיירפופר מאושר ע"י ה FDA לטיפול במקרים של לחץ שלילי באוזן התיכונה")

.

ניתוח כפתורים הינו הליך כירורגי המבוצע באוזניים, אשר בא לתקן בעיה חוזרת ונשנית של חוסר איוורור האוזן התיכונה כתוצאה מתעלת אוסטכיוס חסומה ולא מתפקדת הגורמת לווקום בתוך האוזן התיכונה הגורם  ליציאת נוזלים מהרקמות וכתוצאה מכך לירידה בשמיעה.

שימוש במכשיר חדשני בשם איירפופר עשוי להחליף את הצורך בניתוח כפתורים.

 

הגורמים לבעיה

כולנו היינו ילדים ולרובנו ישנם ילדים, כך שהסבירות שנתקלנו בבעיות של כאבי אוזניים והסבל הרב שהן גורמות היא גבוהה ביותר.

כאבים באוזניים עלולים להיווצר כתוצאה מהצטברות נוזלים בחלקו האחורי של עור התוף הנמצא באוזן התיכונה. באופן טבעי ונורמלי הנוזלים הנ"ל אמורים להתנקז בעצמם, אולם כאשר ישנה בעיה כלשהי בהליך זה, הנוזלים הנאגרים בחלל האוזן עלולים לגרום לדלקות וזיהומים חוזרים הפוגעים בצורה קשה ברמת השמיעה.

לא כל דלקת אוזניים מצריכה ניתוח, אולם שכיחות רבה של דלקות וחוסר הצלחתו של טיפול אנטיביוטי להתגבר על הבעיה הינה תמרור אזהרה אשר הצריך עד כה התערבות כירורגית.

הטיפול החדשני

ירידה בשמיעה לאורך זמן היא דבר חמור מאוד וכאשר נלווים אליה כאבים חזקים מגיע השלב בו צריכים לעבור את הניתוח. הפרעות שמיעה שכיחות גם אצל מבוגרים וגם אצל ילדים וחשוב לציין שמרבית הילדים העוברים את ההליך הנ"ל נמצאים מתחת לגיל 10.

כל ניתוח בהרדמה מלאה הוא פוטנציאל לסיבוך, קל וחומר כאשר מדובר בילדים בגילאים הנ"ל. אי לכך הוא מבוצע אך ורק אם הדלקות ממשיכות להתפתח ומצטברים נוזלים הגורמים לפגיעת שמיעה חמורה בשתי האוזניים.

אם בעבר החלופה היחידה לטיפול בבעיות הצריכה ניתוח בהרדמה מלאה בשתי האוזניים, בא לעולם מכשיר מהפכני בשם איירפופר אשר שימוש קבוע בו (בין אם בבית ובין אם במרפאה) עשוי לחסוך ניתוח כפתורים.

אופן השימוש במכשיר הוא פשוט ובטוח ביותר ולא מצריך שום נטילת תרופות לא טבעיות. האיירפופר מזרים אוויר דרך הנחיר תוך כדי שתיית מים (על מנת לסגור את החיך) וזהו. האוויר אשר מוזרם בכמות קבועה ובלחץ מבוקר אל חלל האף גם משחרר ומאזן את רמת הלחץ באוזן, מונע מנוזלים חדשים לצאת מהרקמות וגם גורם לנוזלים הנאגרים בעור התוף להיספג .

קצת סטטיסטיקה

מחקרים אשר נערכו במשך ארבע שנים בארה"ב במימון  ה"רשות הבריאות הארצית האמריקאית" (NIH), העלו תוצאות מדהימות. הם הוכיחו כי הטיפול באיירפופר פותר את בעיית האוורור של האוזן התיכונה ומחזיר את השמיעה למצב הנורמלי.

ל-85 אחוז מהחברים בקבוצת הניסוי, החזיר האיירפופר את השמיעה למצב תקין.

בקבוצת הביקורת שלא השתמשה באיירפופר, עמד שיעור ההצלחה על 25 אחוז בלבד, כאשר גם הצלחה זו נשענה על טיפול אנטיביוטי והתערבות כירורגית של ניתוח כפתורים.

לאור ממצאים חד משמעיים אלו ניתן לראות שאפשר לטפל ביעילות בבעיות אוזניים בצורה פשוטה ובטוחה שטרם הייתה קיימת עד היום.

היא מונעת בראש ובראשונה נטילת אנטיביוטיקה שלא לצורך (בייחוד אצל ילדים קטנים) וחוסכת את הצורך בניתוח כפתורים.

Call Now Button